Cypriniada Śląska 4-8 maj 2016 Uroczysko Karpiowe – relacja

Home » Aktualności » Cypriniada Śląska 4-8 maj 2016 Uroczysko Karpiowe – relacja

W dniu 8 maja 2016 zakończyła się I CYPRINIADA ŚLĄSKA o Puchar Genesis Carp. Zwycięzcą okazała się drużyna w składzie Ryszard Buzała, Ireneusz Magdziak, która złowiła 7karpi o masie 90,78kg. Różnica między 1 i 2 miejscem, to zaledwie 350 gram. Walka trwała do ostatnich chwil, warto wspomnieć że zawody rozgrywane są w formule 7, tzn. klasyfikowane jest 7 największych złowionych ryb, to powoduje niesamowite emocję i walkę pomiędzy drużynami do samego końca. Warto wspomnieć, że jeden ze zwycięzców Pan Ryszard Buzała był najstarszym zawodnikiem imprezy, ponieważ ma 66lat, w trakcie zawodów trafił karetką do szpitala, ale po kilku godzinach wypisał się na własne żądanie, aby walczyć , bo czuł że taka szansa się już nie powtórzy…I się udało. Oprócz nagród rzeczowych drużyna zdobyła start w Mistrzostwach Polski 2016. Gratulacje!!! Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki i zdjęcia  z imprezy:

KLASYFIKACJA GENERALNA:

1.Ireneusz Magdziak, Ryszard Buzała st.29 – 7ryb – 90,78kg

P1170433
2.Grzegorz Gajda, Kamil Ziobrowski st.37 – 7ryb – 90,43kg

P1170432
3.Zbigniew Grzeszny, Seweryn Namiec st.26 – 7ryb- 88,35kg

P1170431

Największa ryba:
KARP – 17,600KG st.37 – Kamil Ziobrowski

P1170430

Sektor KATRAN

1.Dawid Muskalski, Sebastian Hetman st.11 – 7ryb – 81,38kg
2.Piotr Wieczorek, Andrzej Bogdał st.4 – 4ryby – 39,14kg
3.Damian Grzegorzewski, Marcin Burak st.2 – 2ryby – 23,89kg

Sektor GENESIS

1.Jarek Cyroń, Mateusz Pastwa st.28 – 7ryb – 87,94kg
2.Krzysztof Rejek, Marcin Pawłowski st.21 – 7ryb – 84,94kg
3.Paweł Bies, Wojciech Bies st.36 – 7ryb – 82,23kg

WYNIKI OGÓŁEM

Sektor KATRAN
1. Grzegorz Łukasz, Adrian Sitarz                                                – 0kg
2. Damian Grzegorzewski, Marcin Burak                                   – 23,89kg – 2ryby
3. Lotar Piórecki, Dawid Borda, Seweryn Stempień                 – 9,20kg – 1ryba
4. Piotr Wieczorek, Andrzej Bogdał                                             – 39,14kg – 4ryby
5. Paweł Szczepański, Dariusz Węgrzycki                                   – 5,20kg – 1ryba
6. Daniel Andzel, Damian Szczukocki                                         – 23,20kg – 2ryby
7. Łukasz Brzezinka, Marcin Jędrzejewski, Łukasz Chłapek – 10,84kg – 1ryba
8. Darek Kupś, Michał Gojlewicz                                                 – 8,35kg – 1ryba
9. Łukasz Grzeszny, Marek Zimoch                                             – 11,12kg – 1ryba
11. Dawid Muskalski, Sebastian Hetman                                   – 81,38kg – 7ryb
12. Sławomir Mrozik, Piotr Obrzut                                              – 0kg
13. Mateusz Domagalski, Rafał Kosmala                                    – 0kg
15. Cezary Kulczyk-Zagrodzki, Piotr Kowalik                            – 0kg
16. Tomasz Młyńczyk, Rafał Wróblewski                                   – 9,68kg – 1ryba
17. Adam Kiecka, Wojciech Pietrzyk                                           – 23,73kg – 2ryby
18. Marek Dobija, Sebastian Dobija                                            – 0kg

Sektor GENESIS

19. Adam Skiers, Marcin Mazurek                               – 73,93kg – 7ryb
20. Arkadiusz Nowak, Artur Buk                                 – 68,79kg – 7ryb
21. Krzysztof Rejek, Marcin Pawłowski                      – 84,94kg – 7ryb
22. Zbigniew Gdański, Piotr Kyc                                 – 13,30kg – 1ryba
23. Bogdan Chojecki, Marek Goryl                             – 0kg
24. Mirosław Żyśko, Wojciech Karolak                     – 25,04kg – 2ryby
25. Jarosław Cybulski, Robert Kleszcz, Piotr Gruca – 30,82kg – 2ryby
26. Zbigniew Grzeszny, Seweryn Namiel                    – 88,35kg – 7ryb
28. Jarek Cyroń, Mateusz Pastwa                                – 87,94kg – 7ryb
29. Ireneusz Magdziak, Ryszard Buzała                     – 90,78kg – 7ryb
31. Andrzej Kozak, Wojciech Szczypetka                    – 55,75kg – 7ryb
32. Paweł Górski, Mateusz Kochman                          – 59,52kg – 6ryb
33. Tomasz Chmara, Wojciech Wrzosiński                 – 67,84kg – 7ryb
34. Ryszard Kasoń, Paweł Wróbel                                – 34,37kg – 4ryby
35. Jan Biesok, Krzysztof Czarynoga                           – 66,34kg – 7ryb
36. Paweł Bies, Wojciech Bies                                       – 82,23kg – 7ryb
37. Grzegorz Gajda, Kamil Ziobrowski                        – 90,43kg – 7ryb
38. Filip Sadowski, Paweł Kubicki, Anna Czerwińska – 34,91kg – 4ryby

13096308_895181753942134_10380152147892370_n 13147509_895182017275441_3237520748564041123_o 13147733_895182023942107_2812900719755594368_o 13161936_895181910608785_2753456383448156051_o 13173048_895182563942053_581536610901011629_o 13164397_895185727275070_6092947249185981009_n 13173421_895181990608777_4789877776409863868_o

P1170424 P1170425 P1170426 P1170427 P1170428 P1170429 P1170430 P1170432

P1170341P1170374 P1170385 P1170396 P1170407 P1170412 P1170419P1170372

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Wyniki 07-05-2016, godz.11:00

Sektor KATRAN

Stanowisko / drużyna

2.Damian Grzegorzewski, Marcin Burak – 1 ryba – 8kg
3.Lotar Piórecki,Dawid Borda, Seweryn Stempień – 1 ryba – 9,20kg
4.Piotr Wieczorek, Andrzej Bogdał – 3 ryby – 29,99kg
5.Paweł Szczepański, Dariusz Węgrzycki – 1 ryba – 5,20kg
6.Daniel Andzel, Damian Szczukocki – 2 ryby – 23,20kg
7.Łukasz Brzezinka, Marcin Jędrzejewski, Łukasz Chłapek  – 1 ryba – 10,84kg
8.Darek Kupś, Michał Gojlewicz – 1 ryba – 8,35kg
9.Łukasz Grzeszny, Marek Zimoch – 1 ryba – 11,12kg
11.Dawid Muskalski, Sebastian Hetman – 7 ryb – 78,99kg
16.Tomasz Młyńczyk,Rafał Wróblewski – 1 ryba – 5,05kg
17.Adam Kiecka, Wojciech Pietrzyk – 2 ryby – 23,73kg

Sektor GENESIS CARP

Stanowisko / drużyna

19.Adam Skiers, Marcin Mazurek – 6 ryb – 65,02kg
20.Arkadiusz Nowak, Artur Buk – 7 ryb – 68,79kg
21.Krzysztof Rejek, Marcin Pawłowski – 7 ryb – 84,94kg
24.Mirosław Żyśko, Wojciech Karolak – 1 ryba – 8,87kg
25.Jarosław Cybulski, Robert Kleszcz, Piotr Gruca – 1 ryba –

10,90kg
26.Zbigniew Grzeszny, Seweryn Namiel – 7 ryb – 87,65kg
28.Jarek Cyroń, Mateusz Pastwa – 7 ryb – 87,70kg
29.Ireneusz Magdziak, Ryszard Buzała – 7 ryb – 86,80kg
31.Andrzej Kozak, Wojciech Szczypetka – 2 ryby – 16,62kg
32.Paweł Górski, Mateusz Kochman – 5 ryb – 48,33kg
33.Tomasz Chmara, Wojciech Wrzosiński – 7 ryb – 67,84kg
34.Ryszard Kasoń, Paweł Wróbel – 1 ryba – 6,51kg
35.Jan Biesok – 7 ryb – 57,31kg
36.Paweł Bies, Wojciech Bies – 7 ryb – 77,30kg
37.Grzegorz Gajda, Kamil Ziobrowski – 7 ryb – 84,69kg
38.Filip Sadowski, Paweł Kubicki, Anna Czerwińska – 4 ryby – 34,91kg

Klasyfikacja generalna:
1.Jarek Cyroń, Mateusz Pastwa – 7 ryb – 87,70kg
2.Zbigniew Grzeszny, Seweryn Namiel – 7 ryb – 87,65kg
3.Ireneusz Magdziak, Ryszard Buzała – 7 ryb – 86,80kg

Sektor KATRAN:
1.Dawid Muskalski, Sebastian Hetman – 7 ryb – 78,99kg
2.Piotr Wieczorek, Andrzej Bogdał – 3 ryby – 29,99kg
3.Adam Kiecka, Wojciech Pietrzyk – 2 ryby – 23,73kg

Sektor GENESIS:
1.Krzysztof Rejek, Marcin Pawłowski – 7 ryb – 84,94kg
2.Grzegorz Gajda, Kamil Ziobrowski – 7 ryb – 84,69kg
3.Paweł Bies, Wojciech Bies – 7 ryb – 77,30kg

BIG FISH – KARP 17,600kg – Kamil Ziobrowski – stanowisko 37

20160505_073815_HDR 20160505_082149_HDR20160504_204653 20160505_071602_HDR 20160505_071938_HDR20160505_083206_HDR 20160505_122037_HDR 20160505_133232_HDR 20160505_190411_HDR20160506_112149 20160506_112754 20160506_112756

 

Wyniki na dzień 06-05-2016

Sektor KATRAN

Stanowisko / Drużyna

3. Lotar Piórecki, Dawid Borda, Seweryn Stępień – 1 ryba – 9,20kg
4. Piotr Wieczorek, Andrzej Bogdał – 2 ryby – 20,34kg
5. Paweł Szczepański, Dariusz Węgrzycki – 1 ryba – 5,20kg
6. Daniel Andzel, Damian Szczukocki – 2 ryby – 26,20kg
7. Łukasz Brzezinka, Marcin Jędrzejewski, Łukasz Chłapek – 1 ryba – 10,84kg
8. Darek Kupś, Michał Gojlewicz – 1 ryba – 8,35kg
9. Łukasz Grzeszny, Marek Zimoch – 1 ryba – 11,12kg
11. Dawid Muskalski, Sebastian Hetman – 7 ryb – 75,52kg
16. Tomasz Młyńczyk, Rafał Wróblewski – 1 ryba – 9,68kg

Sektor GENESIS

Stanowisko / Drużuna

19. Adam Skiers, Marcin Mazurek – 3 ryby – 30,53 kg
20. Arkadiusz Nowak, Artur Buk – 5 ryb – 45,24 kg
21. Krzysztof Rejek, Marcin Pawłowski – 7 ryb – 84,21 kg
26. Zbigniew Grzeszny, Seweryn Namiel – 7 ryb – 76,01 kg
28. Jarek Cyroń, Mateusz Pastwa – 7 ryb – 86,21 kg
29. Ireneusz Magdziak, Ryszard Buzała – 7 ryb – 64,97 kg
31. Andrzej Kozak, Wojciech Szczypetka – 2 ryby – 16,62 kg
32. Paweł Górski, Mateusz Kochman – 3 ryby – 29,48 kg
33. Tomasz Chmara, Wojciech Wrzoziński – 3 ryby – 27,03 kg
35. Jan Biesok, Krzysztof Czarnynoga – 5 ryb – 38,51 kg
36. Paweł Bies, Wojciech Bies – 7 ryb – 65,44 kg
37. Grzegorz Gajda, Kamil Ziobrowski – 4 ryby – 49,43 kg
38. Filip Sadowski, Paweł Kubicki, Anna Czerwiński – 3 ryby – 28,33 kg

Klasyfikacja sektorowa:

KATRAN
1. Dawid Muskalski, Sebastian Hetman – 7 ryb – 75,52kg / stanowisko 11
2. Daniel Andzel, Damian Szczukocki – 2 ryby – 26,20kg / stanowisko 6
3. Piotr Wieczorek, Andrzej Bogdał – 2 ryby – 20,34 kg / stanowisko 4

GENESIS
1.Paweł Bies, Wojciech Bies – 7 ryb – 65,44kg / stanowisko 36
2.Ireneusz Magdziak, Ryszard Buzała – 7 ryb – 64,97kg / stanowisko 29
3.Grzegorz Gajda, Kamil Ziobrowski – 4 ryby – 49,43kg / stanowisko 37

Klasyfikacja generalna:
1.Jarek Cyroń, Mateusz Pastwa – 7 ryb – 86,21kg / stanowisko 28
2.Krzysztof Rejek, Marcin Pawłowski – 7 ryb – 84,21kg / stanowisko 21
3.Zbigniew Grzeszny, Seweryn Namiel – 7 ryb – 76,01kg / stanowisko 26

BIG FISH – KARP 17,600kg – Kamil Ziobrowski – stanowisko 37

DSC03545 DSC03546 DSC03549 DSC03550DSC03560 DSC03561 DSC03562 DSC03564 DSC03565 DSC03566DSC03567 DSC03568 DSC03572 DSC03580 DSC03581 DSC03582  DSC03584 DSC03585 DSC03586 DSC03587   DSC03590

W dniu 4 maja rozpoczęła się impreza  karpiowa pod nazwą Cypriniada Śląska 2016, zawody odbywają się na Uroczysku Karpiowym. Sponsorem generalnym imprezy jest Genesis Carp. O godzinie 9:00 zjechali się karpiarze z całej Polski, po wspólnej integracji nastąpiło losowanie stanowisk. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pakiety startowe przynęt Genesis Carp. Poniżej prezentujemy listę startową ze stanowiskami, a także pierwsze złowione ryby w dniu dzisiejszym.

Sektor KATRAN
1. Grzegorz Łukasz, Adrian Sitarz
2. Damian Grzegorzewski, Marcin Burak
3. Lotar Piórecki, Dawid Borda, Seweryn Stempień
4. Piotr Wieczorek, Andrzej Bogdał
5. Paweł Szczepański, Dariusz Węgrzycki
6. Daniel Andzel, Damian Szczukocki
7. Łukasz Brzezinka, Marcin Jędrzejewski, Łukasz Chłapek
8. Darek Kupś, Michał Gojlewicz
9. Łukasz Grzeszny, Marek Zimoch
11. Dawid Muskalski, Sebastian Hetman
12. Sławomir Mrozik, Piotr Obrzut
13. Mateusz Domagalski, Rafał Kosmala
15. Cezary Kulczyk-Zagrodzki, Piotr Kowalik
16. Tomasz Młyńczyk, Rafał Wróblewski
17. Adam Kiecka, Wojciech Pietrzyk
18. Marek Dobija, Sebastian Dobija

Sektor GENESIS

19. Adam Skiers, Marcin Mazurek
20. Arkadiusz Nowak, Artur Buk
21. Krzysztof Rejek, Marcin Pawłowski
22. Zbigniew Gdański, Piotr Kyc
23. Bogdan Chojecki, Marek Goryl
24. Mirosław Żyśko, Wojciech Karolak
25. Jarosław Cybulski, Robert Kleszcz, Piotr Gruca
26. Zbigniew Grzeszny, Seweryn Namiel
28. Jarek Cyroń, Mateusz Pastwa
29. Ireneusz Magdziak, Ryszard Buzała
31. Andrzej Kozak, Wojciech Szczypetka
32. Paweł Górski, Mateusz Kochman
33. Tomasz Chmara, Wojciech Wrzosiński
34. Ryszard Kasoń, Paweł Wróbel
35. Jan Biesok, Krzysztof Czarynoga
36. Paweł Bies, Wojciech Bies
37. Grzegorz Gajda, Kamil Ziobrowski
38. Filip Sadowski, Paweł Kubicki, Anna Czerwińska

 

DZIEŃ PIERWSZY:

Bez tytułu.jpg1 Bez tytułu.jpg1.jpg2

Bez tytułu

DSC04477DSC04478DSC04479DSC04480DSC04481DSC04482DSC04483DSC04484DSC04485DSC04486DSC04487DSC04488DSC03526DSC03527DSC03529DSC03529DSC0353213103394_892207674239542_6506219166097029441_nDSC04510 DSC04514DSC04518DSC04519DSC04532DSC04529

poland_version english_version deutsh_version spain_version france_version russia_version